به علت فیلتر، آدرس سایت را عوض نمودم، آدرس جدید:
www.ForFreeIR1.blogspot.com

۱۳۸۷ دی ۱۴, شنبه

احتمالا خدایی نیست - تبلیغات جدید اتوبوسهای لندنTHERE'S PROBABLY NO GOD. NOW STOP WORRYING AND ENJOY YOUR LIFE.
احتمالا هیچ خدایی وجود ندارد. همین الان به نگرانی ها پایان بده و از زندگی لذت ببر.

در ماه ژانویه، تعدادی از اتوبوس های قرمزرنگ معروف لندن، حامل شعار تبلیغی جدیدی خواهند بود که وجود خدا را زیرسوال می برند.

این فعالیت تبلیغاتی غیر عادی را یکی از بانوان کمدین بریتانیا سازمان داده است. او می گوید به دنبال آن است که atheism (خداناباوری) را بیشتر قابل قبول کند. این بانوی کمدین، برای انجام این تبلیغ تاکنون کمک های مالی قابل توجهی را از افراد وسازمان هایی شناخته شده، دریافت کرده است.

اتوبوس های بزرگ قرمزرنگ نمادهایی از لندن هستند و به طور معمول روی آنها آگهی هایی برای تبلیغ فیلم ها، تئاترها، پوشاک و محصولات آرایشی به چشم می خورد، ولی در سال جدید این اتوبوس ها حامل پیامی کاملا متفاوت خواهند بود شعاری که با حروف درشت در دو طرف اتوبوس ها نصب خواهد شد و می گوید "احتمالا هیچ خدایی وجود ندارد. همین الان به نگرانی ها پایان بده و از زندگی لذت ببر".

آدریانه شرین، یک نویسنده نمایش های کمدی، این فعالیت تبلیغاتی را شکل داده است و می گوید این اقدام، پاسخ به آگهی هایی است که در طول تابستان برای تبلیغ مسیحیت روی اتوبوس ها به چشم می خورد و وب سایتی را تبلیغ می کرد که به مردم هشدار می داد هر کس خدا را تکذیب کند، محکوم خواهد شد تا برای ابد در جهنم عذاب بکشد.

در ماه اکتبر، خانم شرین خواستار دریافت کمک های مالی شد تا بتواند فعالیت هشت هزار دلاری خود را تامین مالی کند و بلافاصله از حمایت های انجمن Humanist (انسانگرا) بریتانیا و پروفسور ریچارد داوکینز، مبلغ atheism (خداناباوری) و نویسنده کتاب پرفروش "توهم خدا" برخوردار شد. تا ماه نوامبر بیش از 150 هزار دلار برای این فعالیت تبلیغی جمع شد. این رقم به اندازه ای است که ایده گسترش تبلیغات تا دیگر شهرهای بریتانیا را در آینده، دست یافتنی می کند.

آدریانه شرین می گوید فعالیت تبلیغی او می تواند باورهای مردم را تغییر دهد.

او می گوید: بسیاری از مردم در باره atheism (خداناباوری) چیزی نمی دانند و هر زمان مسائلی در این باره مطرح می کنیم مانند کتاب "توهم خدا" که بسیار هم بحث انگیز بود و این آگهی های تبلیغی، معمولا زمینه ساز بحث های زیادی می شود و مردم در باره این موضوع، بیشتر صحبت می کنند که فوق العاده است، ولی ما می خواهیم این موضوع را به یک جریان فکری مستقل تبدیل کنیم تا مردم بپذیرند که "خداناباور" بودن، اشکالی ندارد. به عقیده من، مردم و جامعه در حال حاضر این موضوع را نمی پذیرند و فکر می کنند غیرعادی است. ما می خواهیم "خداناباوران" بیشتری داشته باشیم که به این عقیده خود افتخار می کنند.

واکنش مسیحیان به این فعالیت، به طور شگفت انگیزی مثبت بوده است. کلیسای بریتانیا گفت که از حق هر کس برای ترویج مذهب یا دیدگاه فلسفی خود، دفاع می کند. با این حال، سخنگوی این کلیسا اضافه کرد که در آیین مسیحیت، "نگران بودن" مطرح نیست، بلکه این آیین در باره آزادی هایی است که ایمان می تواند به همراه آورد. یک اتاق فکر( thinktank ) مذهبی که تئوز نامیده می شود، به تامین مالی این فعالیت تبلیغی در باره "خداناباوری" کمک مالی کرده، چون معتقد است این اقدام، مردم را ترغیب خواهد کرد در باره موضوع های معنوی بیشتر فکر کنند. شاید این کار، زمانی که منتظر رسیدن اتوبوس هستید، برای گذران وقت بهتر از نگرانی برای دیر رسیدن اتوبوس باشد.


+ BBC Persian

۴ نظر:

دید جدید گفت...

ایول اینو خوب اومدی.
آقا خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم.
اگه برات مقدور هست منو لینک کن.

淮安棋牌游戏中心 گفت...

Read your article, if I just would say: very good, it is somewhat insufficient, but I am

still tempted to say: really good!
Personalized Signature:面对面视频游戏,本地棋牌游戏,本地方言玩游戏,打麻将,玩掼蛋,斗地主,炸金花,玩梭哈

ناباور گفت...

درود. وبلاگ جالبی دارید.

این اتوبوس ها واقعا ایده جالبی هستند! فکرش را بکنید یک زمان در ایران خودمان هم چنین چیزی رخ دهد! مثل یک رویاست!

شما را به نام "برای ایران آزاد" لینک کردم.

شاد باشید

اندیشه گفت...

با سلام
با اجازه لینک شما را در وبلاگ گذاشتم